המצבר הוא הסוללה של הרכב, מכאן קל להבין שללא המצבר הרכב פשוט לא יוכל להתניע. לא יהיה חשמל לשום מערכת ושום רכיב לא יוכל לבצע את התפקיד שלו ללא מצבר טעון ותקין ברכב. אמנם ישנם לא מעט רכיבים וחלקים שלכל אחד יש את החשיבות והמשמעות שלו מבחינת הרכב התקין ואת חוסר האפשרות להשתמש ברכב אם הרכיב הזה משובש או לא פועל כמו שצריך, אך אף אחד מהם לא נחשב חשוב ומהותי כמו המצבר, שכן המצבר הוא זה שמספק חשמל לכלל מערכות הרכב וכאשר הוא ריק או לא פועל כמו שצריך – כלל מערכות הרכב תהיינה מושבתות. ישנם לא מעט רכיבים שגם אם ידוע בוודאות שהם לא תקינים – לא חייבים למהר למוסך כדי לטפל בהם. המצבר אינו רכיב שכזה.

מצבר 60 אמפר

על מנת להבין מדוע המצבר כל כך חשוב וחיוני לפעולה תקינה של כלי הרכב צריך להבין מה הוא עושה ואיך הוא פועל. המצבר הוא בעצם סוללה מלבנית ענקית שאופן הפעולה שלה דומה לאחיותיה הקטנות המוכרות ממכשירי החשמל הביתיים. הסוללה מחולקת לשני קטבים, חיובי ושלילי והחומרים שנמצאים בתוך המצבר פעילים כימית ופיזיקלית בעת שהרכב מונע ונוסע. תגובות כימיות אלה מייצרות חשמל ובחיבור נכון של הכבלים ושאר רכיבי מערכות הרכב – הן עושות שימוש בחשמל שמופק מהמצבר. ברוב המקרים המצבר יחזיק מעמד כמה וכמה שנים לפני שיתרוקן לגמרי ויהיה צורך להחליף אותו. כאשר נראים סימנים לכך שהמצבר אינו פועל כשורה חשוב שהוא ייבדק על ידי איש מקצוע לפני שיוחלט שהגיע לסוף חייו ונדרשת החלפה.

מחירים של מצברים 60 אמפר

כיום ישנן לא מעט חברות יצרן שמציעות מצברים לכל כלי הרכב ולכל שימוש. חשוב לשים לב למפרט הטכני של המצבר ולוודא שהוא אכן מתאים לרכב שבו הוא אמור להיות מותקן. ברוב המקרים חייבים להסתייע לשם כך באיש מקצוע שגם ימליץ לאיזה מצבר הכי כדאי להחליף, גם יוכל להסביר את היתרונות והחסרונות של כל מצבר רלוונטי וחשוב לא פחות – יוציא מהרכב את המצבר הישן ויתקין במקומו את החדש. ברוב המקרים המחירים של המצברים נעים בטווח של כמה מאות שקלים אך יש חשיבות לביצוע סקר שוק (במידה ויש אפשרות לכך והרכב לא מושבת לגמרי), שכן בין חברה לחברה או בין ספק לספק יכולים להיות הבדלים משמעותיים במחיר והמשמעות היא חסכון של לא מעט כסף עבור בעל הרכב.

מצברים 60 אמפר במבצע

איך יודעים על מבצעים של מצברים? חשוב לעקוב אחרי פרסומים מדי פעם או פשוט להתעניין כאשר מגיעים לבדיקה שגרתית במוסך. מי שיודע שכבר כמה שנים טובות לא החליף את המצבר צריך להיות ערוך ומוכן לרגע שזה יגיע ולכן סקר שוק ושיעורי בית שהוא יעשה מראש יכוונו אותו אל איש המקצוע המתאים ביותר שימצא עבורו גם את המצבר שהכי מתאים לרכב שלו וגם יציע לו את המחיר הטוב והמשתלם ביותר.

חשוב מאד להיות עם האצבע על הדופק וגם מי שמחשיב את עצמו ככזה שאין לו שום ידע בנוגע לרכב או למערכות המכאניות של המכונית שלו – כדאי לו לפחות לדעת מתי הוא עשוי להזדקק למצבר חדש ואל מי הכי כדאי לו לפנות כדי לקבל שירות מצוין, התקנה מיידית וכמובן את המחיר הטוב ביותר האפשרי מבין עוד ספקים ומקומות שהוא בדק ויודע את המחירים שלהם.