לא כולם אוהבים להרים את מכסה המנוע של המכונית. הם מעדיפים להשאיר את הדבר למוסכניק שלהם על מנת שהוא זה שיבצע את כל מה שצריך לצורך תחזוקת המכונית.

האמת היא שהם טועים. יש דברים שכדאי לדעת וגם לבצע על מנת שהמכונית תהיה מתוחזקת היטב.

כך לדוגמא השמירה על המצבר. המצבר של המכונית חשופה מאוד לפגיעות שונות, לתקלות, לקלקולים ועוד. אם לא נטפל במבצר כראוי, הוא יסיים את חייו מהר מהמצופה ויהיה צורך להשקיע במצבר חדש.

איך שומרים על המצבר?

השמירה על המצבר כוללת כמה וכמה דברים.

ראשית, חשוב לדעת כי המצבר הינו רכיב שהוא רגיש מפני מזג אוויר קיצוני. החום העז כמו גם הקור העז עשויים לפגוע בו ואף לקצר את ימיו.

מסיבה זו חשוב לדעת כי יש להחנות את המכונית במקומות מוצלים, לא להשאיר את המכונית יותר מידי זמן תחת השמש הקופחת היות וזה עשוי להרוס את המצבר.

כאן חשוב לציין כי כאשר בוחרים מצבר לרכב, מומלץ לבחור במצבר המתאים למזג האוויר הישראלי. לעיתים דווקא החברות הישראליות הן אלו שעשויות לייצר את המצבר הכי מתאים למזג האוויר הישראלי.

מנקים את המצבר – 

מלבד חנייה נכונה של המכונית ישנן פעולות נוספות שאנחנו יכולים לבצע עם מעט מודעות. ליהנות למשל ממצבר שנפ איכותי שיחזיק מעמד יורת זמן ויהיה יעיל ואיכותי.
המצבר שנהנה מאחזקה נכונה, מניקיון ומשמירה מפני אבק, קורוזיה או כל לכלוך אוחר, יבטיח לנו כי המצבר יצליח לשרת אותנו יותר זמן ביעילות רבה. אז ברור כי לצורך כך יש לפתוח מידי פעם בפעם את מכסה המנוע ולהעביר סמרטוט על המצבר. לדאוג שהוא יהיה נקי ולוודא כי לא הצטברה עליו שכבה של קורוזיה.

מצברים און ליין

אז אחרי שהבנו איך בוחרים מצבר לרכב ועל מה יש להקפיד על מנת שהמצבר יישמר היטב ויוכיח את עצמו לאורך זמן, כדאי להכיר את האפשרויות השונות לרכישת המצבר החדש. אפשר כמובן לרכוש מצבר במוסך. שם יש לנו על פי רוב היצע של כמה וכמה מצברים במחירים משתנים ואנחנו יכולים לבחור את המצבר שיתאים לכלי הרכב שלנו. אם אנחנו מגיעים אל המוסך, תמיד עדיף לבקש כי איש מקצוע יהיה זה שיחליף עבורנו את המצבר. החלפה של מצבר היא אמנם לא תורה גדולה או מסובכת אך בכל זאת חשוב לדעת איך לבצע את הפעולה בצורה הכי נכונה. כאאשר ההחלפה של המצבר נעשית על ידי איש מקצוע אפשר יהיה להיות בטוחים כי אכן המצבר יוכיח את עצמו לאורך זמן.

כיום בוחרים רבים להזמין מצבר און ליין שיגיע עד אליהם במקום בו הם נתקעו עם כלי הרכב שלהם. זה יכול להיות בחניה של הבית אך זה גם יכול להיות באמצע שום מקום.