בחירת מצבר אצל ענק המצבריםלא כולם מודעים לחשיבותו של המצבר במכונית. המצבר הינו רכיב חיוני אשר בלעדיו לא יועילו לו לכלי הרכב כלל כל המערכות המתוחכמות שלו וכל השכלולים שלו. כי המצבר הוא זה שאחראי על הפעלת כל הרכיבים החשמליים של המכונית וללא האפשרות של הפעלת החשמל במכונית הרי שהיא לא תוכל להתניע וכמובן שלא לנסוע.

הבעיה של המצבר הוא שהוא אינו מסוגל לשרת אותנו לאורך זמן. הוא עשוי להגיע למצב של תקלות שאלו ימנעו ממנו להפעיל את המנוע. ישנם כמובן גם המקים אשר בהם יש צורך להחליף את המצבר היות הוא כבר סיים את תפקידו בעולם. ברור כי אם מדובר ברכיב חיוני כל כך, הרי שברור כי יש צורך להקפיד על מצבר איכותי, על מצבר שאכן יצליח לענות על כל הדרישות וכל הציפיות.

איך בוחרים מצבר?

הבחירה במצבר חייבת להיות מתוכננת היטב ומתחשבת בכמה וכמה פרמטרים.

  • התאמה מושלמת של המצבר – לפני הכול חשוב יש לבדוק את ההתאמה של המצבר למכונית. המצבר של המכונית אינו דומה כלל למצבר של האוטובוס והמצבר של המשאית שונה מהצבר של האופנוע. לכל כלי רכב ישנו המצבר שלו וזזה שאכן ייתן לו את המענה המדויק והמושלם.

מסיבה זו חשוב מאוד לשים דגש על בחירה נכונה ומתאימה לפני שמחפשים את המוצר הזול או את זה שמוצע במבצע.

  • מצבר מבית טוב – מלבד ההתאמה של המצבר, יש לשים לב כי בוחרים במצבר שהוא מבית טוב. כלומר חברה אמינה ומוכרת עומדת מאחוריה והיא זו שמייצרת את המצבר. על חברה כזו אפשר יהיה לסמוך כי היא עומדת מאחורי המוצרים שלה ודואגת כי אלו יהיו איכותיים, טובים, יעילים ויתנו מענה מושלם לאורך זמן.
  • מצבר עם אחריות – לעולם אל תתפתו לרכוש מוצר זול, מוצר במבצע, מוצר במחיר מפתה בלי לוודא כי יש לכם אחריות על המוצר. הדבר נכון לכל מוצר או שירות. אך כאשר מדובר במצבר, שם ישנה חשיבות רבה לאחריות שתקבלו על המוצר. אתם בטוח לא רוצים למצוא את עצמכם לאחר זמן קצר כאשר המצבר שלכם כבר לא נותן לכם את המענה כאשר עדיין לא חלפו יותר ממספר חודשים.

מצבר עד הבית

כאשר קורה ואתם זקוקים למצבר חילופי, אתם למעשה התמצאו את עצמכם תקועים במקום בלי יכולת להתנייד עם כלי הרכב שתקוע שלכם. ברור שהדבר יותר עבורכם קושי בהשגת המצבר החדש. לא פעם קורה והצורך הדחוף במצבר החדש עולה דווקא באמצע נסיעה בינעירונית, כאשר הקושי למצוא5 חנות או מוסך הוא בהחלט גדול. כאן ישנה האפשרות של קבלת שירות עד הבית או עד למקום בו נמצא הנהג עם כלי הרכב התקוע.

ישנה אפשרות להזמין שירות כזה שייקר אמנם את עלויות המצבר אך בהחלט יפתור את הבעיה.