מצבר מלגזה הינו שונה לחלוטין ממצבר הרכב הפרטי. מצבר זה בנוי ממספר תאים שלכל אחד מהם מטען חשמלי בכמות מסוימת, זאת בעוד שברכב הפרטי הוא בנוי כיחידה אחת. עובדה זאת מאפשרת להאריך את חיי המצבר, כך שהוא לא שובק מפעילות במידה ואחד התאים יצא מכלל פעולה. במקרים כאלה מבצעים פשוט החלפה של התא הספציפי ולא נזדקק להחלפה של המצבר כולו. על מנת ליהנות מחיי מצבר ארוכים חשוב מאוד לרכוש מצבר איכותי, זאת לצד אחריות עצמית הכוללת שימוש נכון במלגזה או בכל כלי רכב חקלאי אחר וכן טיפולי תחזוקה אחת לתקופה.

סוגי מצברים למלגזות

חשוב לדעת שיש מצברים שונים המתאימים ספציפית לסוג המלגזה, ישנן מלגזות קטנות וישנן מלגזות מאסיביות יותר הדורשות מצבר גדול וחזק יותר. לדוגמא, ישנם מצברים אשר מתאימים עבור מלגזות היגש קטנות, ישנם מצברים המתאימחם למלגזות מלקטות, ישנם כאלה שמתאימים מלגזות חשמליות גדולות יותר ועוד. הלכך, חשוב לרכוש מצבר המתאים בצורה האופטימלית לסוג המלגזה.

תחזוקת המצבר

על מנת להאריך את חיי המצבר חשוב כאמור לטפל בו כראוי ולבצע בו בדיקות תקופתיות, כגון:

  • ביצוע בדיקת מים בתאים (על בסיס יומיומי)
  • בדיקה שאין קורוזיה
  • שמירה על ניקיון המצבר
  • בדיקת תקינות החיבורים וכי אין כבלים חשופים (טרם כל התנעה)

 

מה חשוב לדעת טרם רכישת מצבר חדש?

במידה ומצבר המלגזה שלכם שבק חיים, או במידה ואתם פשוט מעוניינים לרכוש מצבר חדש חשוב ראשית לקנות מצבר איכותי אשר מתאים לסוג המלגזה שברשותכם. איכות המצבר כמובן קשורה לחברה המייצרת, כך שמוטב לרכוש כזה אשר מיוצר על ידי יצרנית אמינה בעלת שם בשוק. כמו כן, זמן טעינה קצר יותר, סימונים אשר מעניקים התראה כי גובה המים נמוכים או כאלה אשר מגיעים עם מערכת מובנית אשר דואגת למלא את המים בצורה מדויקת באופן אוטומטי הם עזרים אשר הופכים את המצבר לאיכותי יותר ולסייע בהארכת חייו.

אלטרנטיבות לרכישת מצבר חדש

חשוב לדעת כי קיימים שירותים של חידוש מצברים, אשר מהווה אלטרנטיבה לרכישת מצבר חדש ובכך ניתן לחסוך בעלויות. במידה ואתם רואים כי המצבר מתחיל "לקרטע", זמן הטעינה יתארך (ועמה הוצאות צריכת החשמל) והוא עושה בעיות ניתן לפנות לשירות חידוש מצבר שבו מתבצעת פירוק וניקוי תאים קיימים והוספת תוספים אשר נועדו להאריך את חיי המצבר. כמו כן, ישנם טכנולוגיות חדישות אשר מאפשרות שימור אורך חיי מצבר על ידי זיהוי והסרה של גבישי עופרת אשר מצטברים בתאים ופוגעים במצבר לאורך זמן.

בצעו סקר שוק

במידה ואתם מעוניינים לרכוש מצבר למלגזה חשוב כי תבדקו היטב את סוג המצבר המתאים וכן תבצעו סקר שוק על היצרניות והספקים השונים. כמו כן מוטב להיעזר במחירונים שונים ברשת ולבחון חוות דעת והמלצות של לקוחות שונים על היצרניות וכן על החברות המשווקות מהן תרכשו את המצבר.