רכב יוקרה הוא בראש ובראשונה רכב רגיל שנוסעים איתו ממקום למקום. ברוב המקרים, כאשר מדברים על רכבים יוקרתיים מתכוונים לחלקים החיצוניים שלהם, אלה שנראים לעין של הנהג ושל מי שאמור לנסוע ביחד איתו ברכב – חברה שידועה ביוקרתיות שלה, צבע מעניין ומבריק במיוחד, ריפוד למושבים אשר עשוי מעור איכותי ברמה גבוהה ושלל פינוקים שלא רואים בדרך כלל ברכבים רגילים, אלה שלא נחשבים ליוקרתיים. נשאלת השאלה – מה קורה מתחת לפני השטח, כלומר איך משפיע עצם היותו של רכב יוקרתי על המערכות המכניות שמפעילות אותו וגורמות לו לבצע את תפקידו – לנסוע ולהסיע ממקום למקום.

איך בוחרים מצבר לרכב יוקרה?

כשזה מגיע לרכב יוקרתי – אין ספק שמחפשים עבורו את חלקי החילוף הטובים והאיכותיים ביותר, כך גם כאשר הגיע הזמן להחליף את המצבר. חשוב מאד לברר אצל איש מקצוע מעולם המצברים האם יש מצבר שנחשב לטוב מאד ואיכותי במיוחד שמיוצר על ידי אותה החברה שייצרה את רכב היוקרה. התאמות אלה תהיינה בדרך כלל יעילות מאד והביצועים של הרכב יהיו טובים מאד. גם אם לא מוצאים מצבר שמיוצר על ידי אותה החברה אין סיבה לדאגה. קיימות לא מעט חברות מקצועיות כיום בשוק המצברים לכלי הרכב הפרטיים והן מייצרות מצברים שמתאימים לסוגים שונים של מכוניות ובכלל זה – לרכבי יוקרה. מצבר מתוצרתה של חברה כזאת יהיה מתאים גם לרכב היוקרה ואפשר יהיה לעשות בו שימוש ללא דאגה.

החלפת מצבר בזמן המתאים

אין כיום דרך לדעת האם המצבר עומד להפסיק את פעולתו או שיש עוד הרבה זמן לשימוש. מי שעוסק באופן מקצועי בעולם הרכב בכלל והמצברים בפרט יכול לדעת כמה זמן נשאר למצבר לשרת את הרכב אך לשם כך יש צורך ליצור קשר טלפוני לכל הפחות ולתאר באוזניו של איש המקצוע סימנים שרואים או מרגישים בעת הנסיעה ברכב. איש המקצוע יוכל לאבחן אפילו מרחוק האם הגיע הזמן להחליף את המצבר או שמא אפשר וכדאי להמשיך לנסוע עם הרכב עוד. דבר נוסף וחשוב הוא המועד שבו הותקן המצבר הנוכחי. אמנם לא פשוט לזכור, שכן בדרך כלל יהיה מדובר בפרק זמן של כמה נשים, אך כדאי לנסות לרשום או לזכור אירוע חיים חשוב שהתרחש במקביל ויסייע לזכור מתי המצבר הוחלף בפעם האחרונה.

מצברים ורכבי יוקרה

כאשר הוחלט שהגיע הזמן להחליף את המצבר חשוב לבחור בשירות מקצועי שמבצע את ההחלפה על המקום. כיום אפשר להזמין את השירות עד הבית או מקום העבודה וכך לא צריך להגיע במיוחד למוסך או לנקודת מכירה של מצברים. מי שיש בבעלותו רכב יוקרתי יעדיף את שירות ה- VIP של הגעה אליו הביתה לאחר תיאום מראש של המועד ושעת ההגעה ורצוי לוודא שאומרים לבעל המקצוע שמדובר ברכב יוקרה על מנת שהוא יצטייד בכמה מצברים שעשויים להיות מתאימים לרכב. כך תתאפשר בחירה בין כמה אפשרויות ובעל הרכב יוכל לקבל ייעוץ והמלצות מקצועיות לפני שיקבל את ההחלטה איזה מצבר להתקין ברכב שלו. שיקול נוסף שצריך לדעת עליו ולקחת אותו בחשבון הוא כמובן התקציב. אמנם מי שנוסע ברכב יוקרתי לא יוותר על המצבר הטוב ביותר עבור הרכב שלו, אבל תמיד טוב שיש מנעד של מחירים לבחור מבינם וכך להתאים את המצבר החדש גם לתקציב שיכולים ומוכנים לעמוד בו בתקופה הקרובה. ברוב המקרים יהיה מדובר בסכום של עד 1000 ₪ למצבר מעולה שישרת נאמנה את בעליו החדשים.