המכונית שלכם משמשת לעיתים סוג של בית שני וזאת משום שבישראל נהגים מבלים זמן רב על הכביש, בין אם מדובר בנסיעות ארוכות ליעדים מסוים בסופי שבוע, לבין אם מדובר בנסיעות ארוכות ועמידה בפקקים בדרך לעבודה. בשל כך חשוב כי המכונית תהיה תמיד נקייה ומטופחת, כמו גם שתדיף ריח טוב.

כיום, מי שרוצה לשמור על רכב נקי, יוכל להיעזר בחברות ניקיון המספקות שירותי ניקיון על בסיס שבועי או יומי. מלבד זאת, נסיעה אל מכונים לשטיפת מכוניות, תסייע לשמור על מכונית נקייה, לפחות בחלק החיצוני שלה ותקנה לכם ניקיון ואיכות חיים.

אבל כיצד אפשר לשמור על רכב נקי? הנה כמה עצות טובות:

ניקוי ריפודים לרכב

הקפידו לנקות את הריפודים על בסיס שבועי. ישנן מכוניות בהן ריפוד בד, כאלה בעלות ריפוד עור, וישנו ריפוד נשלף שניתן לכבס בקלות. אם תרצו לבצע ניקוי ריפודים לרכב, ואין זה משנה מהו סוג הריפוד, תוכלו להיעזר בשירותים של חברות ניקיון טובות או במכונים לשטיפת רכבים.

הגנה על מושבי המכונית

מי שירצה להגן מראש על המושבים, יוכל להשתמש בכיסויים חלופיים שנועדו להגנה מפני כתמים, לכלוך וריח. כיסויים אלה מתאימים בעיקר למי שמסיע חיות מחמד: מה שמגן על הריפוד מפני שערות, בוץ ואפילו מפני הפרשות.

בחירת סוג הריפוד

כאשר אתם רוכשים מכונית חדשה, הקפידו לרכוש כזאת שיש לה ריפוד נשלף או דוחה כתמים. בכך תוכלו לשמור על נראות המכונית וליהנות מריח טוב בזמן הנסיעה.

ניקוי מנוע והחלפת חלפים

אם אתם אוהבים שהרכב שלכם נקי גם מבפנים: תוכלו להיעזר במוסכים מורשים כדי לבצע ניקוי ראש מנוע. באמצעות ניקיון המנוע ניתן לשמור על חלקים תקינים ושמורים לאורך זמן, כמו גם שהחלפת מצבר מידי 3 שנים תטיב עם המכונית ותסייע לכם לשמור על תקינותה.

הברקת פח הרכב

כדי לשמור על מכונית מבריקה, רצוי לרכוש חומרים שמסייעים לבצע פוליש לחלק החיצוני של הרכב. באמצעות מטלית מיוחדת בשם ג'ילדה וחומר ניקוי ייעודיי, תוכלו לעבור על החלק החיצוניים כמו דלתות, פגוש, תא המטען ושאר חלקים חיצוניים ולבצע הברקה מושלמת!

רכישת מתקן שתייה יציב ואיכותי

אם אתם לא יכולים לוותר על נסיעה עם הקפה של הבוקר, מומלץ לרכוש אביזרים כמו מתקן כוסות יציב ואיכותי. מתקן טוב לקפה, ימנע כתמים על הריפוד שעלולים להיווצר מקפה או מכל משקה אחר.

זקוקים לניקוי ריפודים? חברת 'מאסטר קלין' פיתחה שיטת ניקוי חדשה הכוללת הזרקת חומרים לעומק של 10 סנטימטרים עבור חיטוי, ניקוי קטילת חיידקים וריענון כל מערכת ישיבה או רהיט.