רכב

נהגים רבים לא לוקחים בחשבון את האפשרות שהרגלי הנהיגה שלהם אם הגורם לבעיות ברכב שלהם. קשה לנו להודות שהטעות היא אצלנו, אך לפעמים להודות בטעות היא הכרחית לתקינות הרכב והבטיחות שלכם. 

מהם הרגלי הנהיגה שגורמים נזק לרכב שלכם?

ישנם כמה הרגלים נפוצים שנהגים רבים מבצעים, ולא מודעים לנזק שהם גורמים לרכב שלהם, גישת נהיגה איטית נחשבת לנהיגה טובה גם למכונית שלכם, לסביבה וכמו שגם לבטיחותכם.

גרירת בלמים בירידה- 

גרירת בלמים תגרום לבלאי על רפידות הבלמים והדיסקים, מה שיוביל לצורך להחליף אותם בתדירות גבוהה ולהגדיל את הוצאות הרכב. כשמתחילים בירידה עדיף להפעיל הילוך נמוך, לבלום בלימה קלה ואז לשחרר על מנת לאפשר לבלמים להתקרר.

העמסת יתר על הרכב

המכוניות המודרניות מיועדות לשאת עומסים כבדים, אך זה לא אומר שניתן להעמיס עליהן יתר על המידה. הוראות היצרן בדרך כלל יכללו את משקל העומס המקסימלי של המכונית שלכם. ככל שהמשקל גדול יותר, יש מאמץ גדול יותר על הבלמים, ועל ההנעה.

העברת הילוך בין רוורס לדרייב לפני העצירה ולהפך

העברת הילוך לפני שתיו בעצירה מוחלטת תגרום לבלאי בתיבת ההילוכים, תקלות בתיבת ההילוכים האוטומטית הן לא זולות כלל.

לנהוג במהירות במכשולי דרך ופסי האטה

נהיגה במהירות בפסי האטה ובמהמורות בדרך גורמת לשליש מכל נזקי הרכב. הפגיעה עלולה לגרום לגושים בצמיגים, נזק וסדקים לגלגלים וגם פגיעה באיזון הגלגלים. בנוסף לכך, נהיגה מעל באמפרים מבלי להאט יכולה לגרום לנזק בחלק הקדמי ובחלק התחתון של הרכב.

הזנחת נורות אזהרה

לוחות המחוונים ברכבים המודרנים כוללים יותר נורות אזהרה, המעידים על מגוון רחב יותר של תקלות ברכב. בדקו את הוראות היצרן וודאו כי אתם מבינים מה פירושה של כל נורה, והכי חשוב היו ערניים כאשר נורה נדלקת. ישנם נורות אזהרה מסויימות, כשהן נדלקות מומלץ לעצור את הרכב באופן מיידי והן: מנוע, מערכת בלמים, הפסקת היגוי כוח, כרית אוויר, לחץ שמן ומערכת קירור.

נסיעה כשהמנוע קר

זהו ההרגל הנפוץ ביותר, ועליכם להיפטר ממנו באופן מיידי. נהגים רבים מניעים את הרכב לאחר שהוא עמד שעות ארוכות ומתחילים בנסיעה באופן מיידי. ההמלצה היא להניע את הרכב ולתת למנוע להתחמם כמה דקות לפני שמתחילים בנסיעה. זה מאפשר לשמן להתחמם ולהסתובב סביב המנוע.

בלימת חירום

בלימה פתאומית במקרה חירום היא חיונית, אך בלימת חירום באופן תדיר תגרום לעומס על מערכת הבלימה ותביא לשחיקת הרפידות והדיסקים מהר יותר. בנוסף לשחיקה בלימת חירום צורכת הרבה דלק.

האם הרגלי נהיגה יכולים לפגוע במצבר הרכב?

התשובה לשאלה הזאת היא כן. ההרגל של נסיעה עם מנוע קר וגם נסיעות קצרות יעשו שימוש בטעינה רבה יותר מהמצבר, ולהביא לבלאי שלו מהר יותר, המחסור בטעינה גורם לנזק קריטי במצבר וברכב. אז אם אתם לא רוצים להגיע למצב של החלפת מצבר בתדירות גבוהה, הימנעו מההרגל הזה.

החלפת מצבר בענק המצברים

ענק המצברים הינה רשת בפריסה ארצית המעניקה שירותי החלפת מצבר עד הבית. שירות הלקוחות בחברה ישמחו לתת לכם ייעוץ ולבחור איתכם את המצבר המתאים ביותר עבורכם. בנוסף לכך, במקרים בהם נתקעתם באמצע שום מקום אנחנו נגיע עד אליכם עד 60 דקות בלבד עם המצבר שלכם, והוא יותקן על ידי איש מקצוע מנוסה ללא תקלות.

לפרטים נוספים חייגו עכשיו למספר 072-33-555-59 ונציגנו ישמחו לעמוד לשירותכם.