בשנים האחרונות, כל נושא היבוא האישי של כלי רכב, הפך לפופולארי ומבוקש. יבוא רכב מתאים לאלו שרוצים לייבא דגמים של רכבים שאינם נמכרים בישראל או דגמים שמחירם בחו"ל נמוך משמעותית ממחירם בארץ. אם גם אתם רוצים להתחיל תהליך של יבוא אישי של רכבים, נשמח לשתף אתכם במספר טיפים שימושיים.

מכס

לפני רכישת הרכב בחו"ל, חשוב מאוד להגיע למשרדי המכס. יש להגיע עם כל המסמכים הדרושים ולבקש לקבל הערכה לגבי עלות המס הצפויה וכמו כן לבקש הסבר לגבי אופן החישוב שלו. יכול להיות שתתקלו בסירוב כאשר תבקשו את הפירוט, מה שכן ההמלצה היא לנסות להתעקש עד שמקבלים את הפרטים הדרושים.

יבואנים

בארץ, יש שני יבואנים שהתחילו ביבוא של דגמי רכב מארצות הברית. אלו דגמים שבעבר הגיעו רק ביבוא אישי וכיום גם יש יבוא סדיר שלהם. היבואנים הללו מוכרים כלי רכב של היצרניות, כמו כן יש לבדוק את תוקף וסוג המצבר – ניסן וטויוטה. אם אתם רוצים לייבא דגם של אחת היצרניות הללו, מומלץ לכם לבקר אצל היבואנים.

רכבים ישנים

אם אתם מעוניינים לייבא רכב ישן, קחו בחשבון שערכו בחו"ל נמוך יותר, במיוחד בארצות הברית. כך תוכלו למצוא כל מיני מציאות וכאשר תייבאו לארץ, למכס יהיה מאוד קשה לערער על המחיר וכמו כן, סביר להניח שהמס שתשלמו, יהיה נמוך. כאן מומלץ להגיד שבמידה ורכשתם כלי רכב כזה, מומלץ לשמור על כל תיעוד הרכישה.

חוק הרישוי

בעקבות חוק הרישוי, יש כל מיני יוזמות עסקיות של יבוא מקביל. אחת החברות שעושה זאת היא חברת אלבר. היא מציעה כל מיני דגמים של כלי רכב, שבעבר הייתם יכולים להזמין אותם רק אם הייתם עושים תהליך של יבוא אישי. נכון שאם תעשו את ההזמנה דרך חברת אלבר, יהיה לכם עוד גורם מתווך בדרך, שעשוי לגזור עליכם קופון. מה שכן, אתם תוכלו לחסוך את כל הקשור בתהליך היבוא. כלומר את הסיכונים וכמו כן האחריות תהיה על החברה ולא עליכם.

יבוא אישי באמצעות חברה מתאימה

בגלל שמדובר על תהליך מורכב ולא קל, ההמלצה היא לעשות אותו באמצעות חברה המציעה שירות יבוא אישי של רכבים. חברת יבוא אישי קבוצת 2048 מבצעת יבוא אישי לכל סוגי רכבי היוקרה בהם: מרצדס, בי אם וו, פורש, וולו וכמו כן לרכבים נוספים. השירות הוא אישי ועם אחריות מלאה. החברה מחזיקה ברישיון תיווך מטעם משרד התחבורה ובאמצעות השירות, תוכלו לחסוך מאות אלפי שקלים.

מה כולל תהליך של יבוא אישי?

אם תבחרו לעשות את התהליך בצורה מסודרת ולהיעזר בחברה מתאימה, אתם תצטרכו לעבור מספר שלבים בהם:

ראשית, החברה תמצא עבורכם את הרכב המבוקש ותשלח אותו לבדיקה במכון מורשה במדינת היעד. לאחר סיום הבדיקה, אתם תקבלו דו"ח מפורט על הרכב וכמו כן גם תקבלו תמונות של הרכב.

לאחר מכן, במידה והכל תקין בדו"ח ואתם מעוניינים ברכישת הרכב, החברה תשלח את הרכב ממדינת היעד לישראל. נציגי החברה יטפלו בכל התהליך – החל מהמסמכים הדרושים ועד ביטוח ההובלה של הרכב.

כאשר הרכב הגיע לארץ, יבוצע שחרור מהמכס בנמל ישראל. בסוף התהליך, יוסדר כל נושא התקינה והרישוי כמו כן תינתן הערכת שמאי ולאחר מכן תוצע פוליסת הביטוח המתאימה לרכב.