טיפים לתחזוקת מצבר לרכב

מנוע המכונית שלכם יתחיל לפעול באמצעות מערכת ההצתה. מערכת ההצתה היא היחידה שמספקת את האנרגיה בכדי להניע את המנוע. מערכת ההצתה מתחילה במפתח, אותו אתם מכניסים ומסובבים ומסתיימת עם ניצוץ שגורם לבעירה בצילינדרים. הבעירה הזאת היא שמפעילה את המנוע.

מה זה בטריה לרכב?

בטריה לרכב הנקראת גם "מצבר" נכנסת לפעולה כשאתם מכניסים את המפתח לסוויצ'. למעשה נשלח אות לסוללה, עם קבלת האות הזה סוללת הרכב למעשה ממירה אנרגיה כימית לאנרגיה חשמלית. אנרגיה חשמלית בסוללה נוצרת כתוצאה מתגובה כימית, הכוח החשמלי הזה מועבר למתנע כדי להניע את המנוע. בנוסף לכך הסוללה מספקת חשמל גם לפני הרכב ואביזרים אחרים.

האוטו לא מניע סיבות

הסיבה הידוע ביותר למנוע של מניע הוא סיום חייו של המצבר, המצבר יכול לסיים את חייו מכמה סיבות, אם שכחנו מנורה או פנסים דולקים הם יגמרו את המצבר תוך כמה שעות, וגם לאחר שהוא היה בשימוש למעלה מ3 שנים רוב הסיכויים שהגיע הזמן להחליפו. ברגע שהמצבר מפסיק לעבוד אין איך להניע את הרכב בשום דרך, המנוע חייב מקור חשמל על מנת לפעול.

בנוסף לכך, כל חלקי המנוע חייבים לפעול בתזמון מדויק על מנת שהוא יתחיל לפעול. כלומר, אם חלק אחד אינו פעיל במנוע יתקל בבעיות בהפעלה. על שסתומי כניסת האוויר ודלק להיפתח בתזמון המדויק, כדי לספק את הדלק הנחוץ להתנעה.

למה חשוב להיות ערניים למצבר הרכב שלכם?

כאמור לעיל, בלי מצבר תקין לא תוכלו לנסוע לשום מקום. עליכם לבצע מספר פעולות אחזקה פשוטות על מנת להימנע מאי נעימויות ותקלות בשגרת היום העמוסה. ראשית וודאו כי כמות המים במיכל המצבר תקינה, ושלא נוצרה עליו קורוזיה- במידה וכן נקו מעט במטלית. היו ערניים לקצב ההתנעה, במקרים בהם ההתנעה מגמגמת ייתכן ומדובר בבעיה במצבר, בנוסף לכך גם פנסים מוחלשים מעידים על מצבר חלש.

מצבר לרכב בענק המצברים

רשת ענק המצברים הינה רשת בפריסה ארצית העוסקת בשיווק ומכירת מצברים מכל הסוגים ובמחירים הזולים ביותר בארץ והגעה עד לבית הלקוח. התהליך אצלנו הוא מאוד פשוט, בחירת המצבר יכולה להתבצע בשיחת ייעוץ חינמית עם נציגינו ולאחר מכן תיאום התקנה מהירה. ההתקנה יכולה להתבצע עד 60 דק מרגע הפנייה.

לסיכום

למצבר הרכב יש תפקיד חשוב ומשמעותי בהפעלת הרכב שלכם. מניעת תקלות תחסוך לכך גם כסף וגם בעיות בלתי צפויות באמצע היום שלכם. לשמחתנו היום יש פתרונות גם למצבים בהם נתקעתם ללא מצבר בזמן הכי לא מתאים, שירותי מצבר עד הלקוח יהיו הפתרון המושלם עבורכם.

מזהים סימנים שהמצבר בדרך לסיום חייו? או שנתקעתם באמצע שום מקום ללא מצבר? חייגו עכשיו למספר 072-33-55-559 נציגנו ישמחו לעמוד לרשותכם בהקדם האפשרי.