המצבר הוא ספק הכוח אשר גורם להנעת הרכב. בנוסף, הוא משמש כמקור אנרגיה למערכות חשמל נייחות כמו מערכות התאורה, הרדיו, חלונות חשמליים ועוד. קיימים מצברים מסוגים שונים שמותאמים לכלי רכב מדגמים רבים והם נבדלים ביניהם בעוצמתם גודלם ובטכנולוגיית הייצור שלהם. בעקרון, מצבר חייב להתאים לסוג הרכב מבחינת אמפר (הספק) ומתח (VOLT). מטבע  הדברים, המצברים הנפוצים ביותר בעולם הרכב הם אלו שמיועדים למכוניות פרטיות ואחריהם כל היתר וכאלו שנועדו למשאיות, לרכבים דו גלגליים ואחרים.

מצברי 12 וולט

מצברי מכוניות פרטיות  הם מצברי 12 וולט כאשר ההספק החשמלי משתנה מדגם לדגם בהתאם לצריכת החשמל המערכתית, האלטרנאטור, מערכות המיזוג, וגלגל ההנעה. לרוב, ההספק נע בין 45 ל90 אמפר. יצרנים רבים בישראל ובעולם מייצרים מצברים עבור דגמי מכוניות שונים. לא תמיד גודל  המצבר קובע לגבי עוצמתו וחוזקו. ניתן למצוא מצברים קטנים, אמינים וחזקים מאוד אשר תקופת האחריות הניתנת לגביהם היא גדולה יותר מהמקובל. בעולם קיימות טכנולוגיות חדשות אשר מאפשרות ייצור מצברים אלו בעלויות ייצור והובלה נמוכות יותר.

התאמת מצבר

מיקום המצבר הינו מתחת למכסה המנוע ויש להתאים את המצבר לגודלו. אין להניח מצבר גדול מדי על מגרעת קטנה מחשש ליציבותו. המצבר כבד, יחסית, ולכן אמור להיות מחובר בצורה יציבה. יש צורך להתאים את המצבר מבחינת העוצמה וההספק. מצבר בעל עוצמה גדולה מדי יגרום לשריפת פיוזים שתמנע מהחשמל להגיע למערכות הרכב. מאידך, מצבר בעל עוצמה חלשה עלול לגרום לתפקוד לקוי של מערכות החשמל. כך, שלמרות שניתן למצוא מצברים "חזקים" לא בהכרח שהם יתאימו לדגם  הרכב הקיים. יש להקפיד על נושא זה.

בחירה

שיקול חשוב בבחירת מצברים בזול הינו המחיר. קיימים מצברים בעלי מוניטין, ולרוב, מומלץ לרכוש אותם. יחד עם זאת, אפשר למצוא מצברים של יצרנים ידועים פחות אבל אמינים מאוד ובמחירים זולים יותר. במידה והבדלי המחיר משמעותיים אפשר לרכוש מצבר כזה בתנאי שיש עליו אחריות מתאימה. בסופו של דבר, מצבר חייב להיות תקין מאחר ולא מומלץ להיתקע עם רכב שאינו מגיב בשעות לילה מאוחרות. דבר שאכן עלול לקרות.