הסיוט הכי גדול שלכם זה פשוט לקום בבוקר ולגלות כי הלך לכם המצבר, רוב הפעמים זה גם קורה בדיוק בזמן הכי גרוע. מכאן אתם מוצאים את עצמכם מתחילים להתרוצץ בין חברות שונות על מנת למצוא מצבר מעכשיו לעכשיו, והמחיר פשוט יכול להרקיע שחקים. ישנם לא מעט סימנים מקדימים שיכולים להעיד בפניכם כי המצב הולך להיגמר, וכך תוכלו להיערך מבעוד מועד עם מצבר חדש שימנע מכם את כל כאב הראש. אז איזה סימנים מקדימים הם הבולטים ביותר כאשר המצבר מגיע לקראת סוף החיים? המאמר הבא יספק לכם את כל הסימנים המקדימים הבולטים ביותר.

נורית חיווי שתופיע על גבי לוח השעונים

מדובר אולי בסימן הבולט ביותר שלא תוכלו להישאר אדישים אליו, אך לצערכם הוא תקף בעיקר למכוניות החדשות. פשוט במהלך הנסיעה ברגע שהמצבר יהיה חלש תדלק לכם נורה שתתריע כי המצבר הולך להיגמר, והנורה תופיע בצורה ברורה בלוח השעונים שלכם.

כמובן שהחובה שלכם היא להכיר את כל נורות החיווי שיכולות להופיע על גבי לוח השעונים ברכב שלכם. לפעמים נורות החיווי משתנות מיצרן רכב אחד ליצרן רכב אחר, ולכן מוטב לוודא מהן נורות החיווי על ידי הצצה בספר הרכב. כך המצבר לא יתפוס אתכם לא מוכנים, ותוכלו להחליף אותו בזמן הנדרש – זה בהחלט יכול למנוע מכם לא מעט מצבים לא נעימים בעתיד.

הרכב מתקשה להניע בכל פעם מחדש

קמת בבוקר חדורי מוטיבציה, ירדתם לרכב ואתם מתקשים להניע אותו? זה כבר סימן לא טוב, אך ברוב המקרים אם תצליחו להניע אתם פשוט תמשיכו כרגיל. אך זה אחד מהסימנים הבולטים ביותר לכך שהמצבר של הרכב שלכם הולך להיגמר ממש בקרוב, וכרגע אתם נוסעים על האדים האחרונים שלו.

אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם נתקעים עם הרכב בעוד יום או יומיים, תלכו בזמנכם הפנוי לחנות שבה תוכלו לרכוש מצבר חדש. אל תחכו למצב שבו הרכב פשוט לא יניע, כי זה כבר סיפור אחר שאתם בכלל לא רוצים להגיע אליו.

המזגן פתאום מפסיק לקרר

זה אולי אחד מהסימנים הכי פחות מוכרים, אך כמעט כל אחד מאיתנו נתקל בו לפחות פעם אחת בזמן הנסיעה ברכב. אם המזגן שלכם פשוט הפסיק לקרר בעוצמה הרגילה, יש מצב כי הסיבה לכך זה דווקא המצבר החלש ולא דברים אחרים שקשורים למזגן עצמו.

חשוב להדגיש כי מצבר זה לא רק הסיבה היחידה לכך שהמזגן לא מקרר, אך אם הוא מגיע עם עוד סימנים אחרים הקשורים למצבר זה בהחלט יכול לתת לכם את החותמת הסופית. לכן אם המזגן שלכם הפסיק לקרר בעוצמה הרגילה אל תשלימו עם המצב כמו שהוא, ותבררו מהיכן בדיוק מגיעה הבעיה.

תבדקו את תאריך הייצור של המצבר

ברוב המקרים המצבר שלכם יכול להחזיק שלוש שנים רצופות, אם אתם שמים לב כי עברו שלוש שנים מתאריך הייצור של המצבר – זה בהחלט עשוי להיות בעייתי. לכן ההמלצה שלנו היא שבכל שלוש שנים תחליפו מצבר כך תוכלו למנוע מצב שבו המצבר פשוט יגמר ואתם תישארו תקועים עם הרכב שלכם.

בכל סוג של מצבר תאריך הייצור מופיע במקום אחר, לכן קשה מאוד לתת מיקום ספציפי שבו הוא אמור להיות. אך ברוב המקרים זה נמצא במקום גלוי לעין, כך שלא תוכלו להישאר אדישים אליו. חשוב מאוד אפילו לרשום לכם תזכורת על מנת שתזכרו להחליף את המצבר לאחר שעברו להם שלוש שנים.