המצבר הינו הכוח המניע של הרכב. הוא גורם לרכב להתניע ובנוסף לכך, משמש כגיבוי למערכות חשמל נייחות שונות כמו: תאורת דרך ופנים, רדיו, נעילה חשמלית ועוד. תפקיד נוסף שלו הוא אגירת אנרגיה. מבחינים במצברים לרכב מסוגים שונים שנבדלים ביניהם בגודלם בעוצמתם ובטכנולוגיה בה הם מיוצרים ופועלים. יש מצברים למכוניות פרטיות, למשאיות, ולכלי רכב אחרים. למצבר אורך חיים מוגבל בין כ 3 עד 4 שנים. מצבר יכול להתקלקל טרם זמנו מסיבות שונות במקרים אלו יש צורך להחליפו. להלן מספר טיפים עליהם צריך להקפיד בעת בחירת מצבר חדש.

בחירה על פי הוראות יצרן

כאשר מדובר על מצבר למכוניות פרטיות צריך להקפיד לבחור באחד שמתאים להוראות היצרן. יש להקדיש תשומת לב למתח המצבר והקיבולת אותה הוא מספק. (הספק מצבר לרכב פרטי נע בין 45 ל 90 אמפר). בחירה לא נכונה עלולה לגרום לנזקים למערכות שונות ברכב. יש צורך לבדוק את איכות המצבר ובנקודה זאת מומלץ לבחור במצבר שמיוצר על  ידי חברה בעלת מוניטין. חברה כזאת מייצרת את המצברים תחת בקרת איכות גבוהה וניתן לסמוך עליה.

אחריות ותקן ישראלי

לכל מצבר יש אחריות יצרן וככל שהיא ארוכת טווח יותר כן מעיד הדבר על בטחון החברה במוצר. יש לבדוק את תאריך הייצור של המצבר שמוטבע על המצבר עצמו. כדאי לרכוש מצבר שיוצר סמוך מאוד לעת הרכישה, שכן עלול לקרות מצב שבו המצבר שוכב במחסנים תקופה ארוכה טרם שיווקו. יש לבחור מצבר שמתאים לאקלים הישראלי, ומשום כך, כדאי שיהיה בעל תקן ישראלי. יצרני מצברים ישראליים שונים מייצרים עבור השוק הישראלי ואף מוכרים תוצרתם לחו"ל.

מחיר

שיקול חשוב אחר הוא מחיר המצבר. מחירו של  המצבר נקבע על פי פרמטרים שונים, ובהנחה שיש מצברים בעלי תכונות דומות של יצרנים שונים אזי למחיר יש משקל חשוב בבחירה. מומלץ לבחור מצבר שמיוצר על ידי חברה אמינה אשר מספקת אחריות ואשר יש מאחריה מערכת תמיכה למקרה של צורך בטיפול  במצברים ואף בהחלפתם. כל הטיפים האלו גם יחד חשובים. יש לטפל במצבר היטב כדי להאריך, ככל הניתן, את משך חייו.